Časté dotazy

Máte-li dotazy nebo potřebujete-li další informace, kontaktujte mne, ale před odesláním dotazu si prosím nejprve přečtěte tyto nejčastěji pokládané dotazy.

Obecné dotazy

Co to je "Joomla"?

Joomla! logoJoomla! je bezplatný open source redakční systém (CMS) pro účely publikování informací na internetu a intranetu. Je napsána v jazyce PHP a využívá databázi MySQL. Joomla! podporuje caching, indexaci stránek, RSS, tisknutelné verze stránek, zobrazování novinek, blogy, diskusní fóra, hlasování, kalendář, vyhledávání v rámci webserveru, lokalizace a vícejazyčné verze.


Joomla! na Wikipedia
Joomla - soubor článků od Svatopluka Víta nawebu LinuxExpres
Joomla! - "FAQ - Obecné dotazy" na komunitním webu Joomlaportal.cz
Joomla! - "FAQ - Licencování" na komunitním webu Joomlaportal.cz
Joomla! - "FAQ - Provoz a instalace"na komunitním webu Joomlaportal.cz
Kde řádí Joomla! - blog Svatopluka Víta
Návody pro C4 - Joomla! 1.5
Návody pro C4 - Joomla! 1.6

Co to je "Ecwid"?

Ecwid logoWordPress je svobodný open source redakční publikační systém napsaný v PHP a MySQL. Je vyvíjen pod licencí GNU GPL a je silně podporován společností Automattic, jejíž vývojáři se WordPressu věnují. WordPress je oficiálním nástupcem systému b2/cafelog a má širokou uživatelskou a vývojářskou komunitu, počet stažení verze 3.0 samotné dosahuje téměř 10 miliónů.


Dotazy k překladům

Odkud jsou ty překlady? Dělal jste je nebo jste je ukradl?

Překlady pro Joomla! rozšíření dělám od roku 2008, jedněmi z prvních byly překlady pro Fireboard 1.0.4 či pro SOBI2 - pamětníci si možná vzpomenou, že v té době jsem ještě neuměl napsat instalátor a všechny překlady byly dělány pouze jako PATCH :-))

Všechny překlady, s jedinou výjimkou překladu pro EventList, který jsem pouze doplnil, upravil a aktualizoval, jsem dělal, a je mi fuk, jestli tomu věříte či nikoliv, zcela sám - mám už na to své postupy, techniky a jsem v tom prostě docela dobrej...