Potvora Favicon

Napsáno 01.07.2010 pro Joomla! a označeno jako Joomla, tvorba webu

a jak ho udělat

favicon

Zkušení uživatelé jistě vědí, co to ten mrcha favicon je a jak se s ním popasovat, tento článek je ovšem určen uživatelům začínajícím a tak zkušení uživatelé jistě omluví určitou polopatičnost, se kterou se zde budu této záležitosti věnovat.

Stránka 404

Napsáno 30.06.2010 pro Joomla! a označeno jako Joomla, SEO

jak na chybovou stránku v Joomla!

404

Před pár dny jsem dostal tip na napsání článku, konkrétně článku na téma Vyrobení a spuštění vlastní stránky 404: Nenalezeno. Chvíli jsem o tom přemýšlel a při své lenosti jsem dospěl k názoru, že není důvod psát již napsané a pojal jsem tedy článek jako souhrn několika tipů a odkazů.

Jak aktualizovat šablonu

Napsáno 29.06.2010 pro Joomla! a označeno jako Joomla, šablona, YOOtheme

zejména pak šablonu pro redakční systém Joomla

YOOtheme

Je dobrým zvykem slušných vývojářských firem, mezi které YOOtheme rozhodně patří, že své šablony průběžně opravují a aktualizují. Z hlediska uživatele to ovšem znamená občasnou aktualizaci používané šablony a já vám dnes popíši, jak takovou věc správně provést.

Joomla! a title

Napsáno 09.06.2010 pro Joomla! a označeno jako Joomla, SEO

a jak jej nastavit...

Joomla!

Zatímco v předchozím článku "title a META v Joomla!" jsem zcela obecně plkal o značkách titleMETA, v tomto článku, druhém v sérii, se již budu zcela konkrétně věnovat práci se značkou title, čili s titulkem webové stránky, v prostředí Joomla! a to nejprve v základní instalaci a poté za využití některých rozšíření.

title a META v Joomla!

Napsáno 09.06.2010 pro Joomla! a označeno jako Joomla, SEO

a jak jej nastavit...

Joomla!

Jednoho časného nedělního rána jsem se probudil, opláchl se, vyvenčil pesy, uvařil si kávu a popíjeje tento černý životabudič jsem si řekl, což tak napsat něco o značkách title, META a jejich použití v Joomla!...

Od úvahy nebylo daleko k činu, ale v průběhu psaní jsem zjistil, že téma je na jeden článek příliš obsáhlé, takže jsem ho nakonec rozdělil do několika souvisejících textů, v tomto prvním si povíme něco obecně o značce title a o META značkách.