VirtueMart šablony

Napsáno 20.02.2011 pro Joomla! a označeno jako Virtuemart

čili šablony s podporou zobrazení pro VirtueMart

Virtuemart

Poměrně časo jsem dotazován, zda ta či ta šablona obsahuje integrovanou podporu zobrazení pro VirtueMart a tak jsem si dal tu práci, prošmejdil jsem šablony, které mám v nabídce a vybral jsem ty šablony, které tuto podporu skutečně mají a to v tom smyslu, že součástí jejich instalace je i vlastní nová šablona pro VirtueMart - v seznamu neuvádím ty šablony, které sice mají podoru na webu tvůrce uvedenu, ale nemají šablonu pro VirtueMart, podpora je pouze formou definic několika tříd CSS VirtueMartu v souboech šablony.

YOOtheme beztabulkový výstup

Napsáno 25.01.2011 pro YOOtheme šablony a označeno jako CSS, YOOtheme

a jak doplnit scházející CSS deklarace

YOOtheme

Tedy řeknu vám, dámy a pánové, ten beztabulkový výstup Joomla! v podání YOOtheme šablon je jistě vychytaná záležitost, ale přesto jsou okamžiky, kdy si člověk drží havu v dlaních a úpí "kde jen mohli soudruzi z NSR udělat chybu?". Takovou typickou situací je třeba okamžik, kdy nainstalujete vaše ideální rozšíření a při pohledu na jeho zobrazení ve veřejné části vám vstanou hrůzovu vlasy na hlavě, páč je to něco úplně jiného, než jste čekali a než potřebujete.

Víte, co je Gravatar?

Napsáno 13.01.2011 a označeno jako webové služby

Služba pro tvorbu a správu avatarů

Gravatar

Předpokládám, že většina z vás ví, co je to, respektive čemu se říká avatar, ale jestlipak víte, co je Gravatar? Nevíte? Gravatar je, zjednodušeně řečeno, webová služba, do které se zdarma zaregistruje a v jejíž administrace zadáte e-mailovou adresuke které přiřadíte libovolný obrázek. Tento obrázek pak bude ve všech dalších službách a aplikacích, které Gravatar podporují a ve kterých uvedete tuto e-mailovou adresu, použit jako váš avatar, tedy portrét.

Jak nastavit ZOO - podruhé

Napsáno 13.01.2011 pro Joomla! a označeno jako YOOtheme, ZOO

nastavení jednotlivých rozvržení aplikace

YOOtheme ZOO

V minulém článku jsme provedli základní nastavení aplikace a nastavení prvků, dnes se pustíme do nastavení jednotlivých rozvržení aplikace, přičemž začneme stejně jako minule, pomocí zubatého kolečka si otevřeme stránku nastavení příslušné aplikace, v našem případě tedy aplikace Blog.