Víte, co je Gravatar?

Napsáno 13.01.2011 a označeno jako webové služby

Služba pro tvorbu a správu avatarů

Gravatar

Předpokládám, že většina z vás ví, co je to, respektive čemu se říká avatar, ale jestlipak víte, co je Gravatar? Nevíte? Gravatar je, zjednodušeně řečeno, webová služba, do které se zdarma zaregistruje a v jejíž administrace zadáte e-mailovou adresuke které přiřadíte libovolný obrázek. Tento obrázek pak bude ve všech dalších službách a aplikacích, které Gravatar podporují a ve kterých uvedete tuto e-mailovou adresu, použit jako váš avatar, tedy portrét.

Z pohledu uživatele Joomla! se jedná o službu docela zajímavou, neb Gravatar podporují mnohá rozšíření, za všechny bych uvedl například integrované komentáře v ZOO, které jsou na tomto webu používány.

A pojďme se tedy na podívat na web Gravatar.com.

Nyní budu předpokládat, že jste se zaregistrovali a provedli přihlášení, v takovém případě se před vámi objeví obrazovka podobná té na následujícím obrázku - podobná proto, že na té vaší zatím nebude žádný e-mail ani avatar.

Gravatar

Proto klikněte nahoře na rozbalovací nabídku a vyberte položku Add an Email Address, měla by se objevit tato stránka.

Gravatar

Na této stránce uveďte e-mail a klikněte na Add, poté se objeví stránka, na které vám služba oznamuje, že na zadanou e-mailovou adresu byl odeslán e-mail pro ověření. Zkontrolujte si tedy vaši schránku a v obdrženém e-mailu klikněte na ověřovací link.

Gravatar

Jakmile je e-mail ověřen, objeví se na titulní stránce vašeho účtu, zatím ovšem bez obrázku.

Gravatar

V horní rozbalovací nabídce vyberte položku Add an Image a na zobrazené stránce vyberte zdroj...

Gravatar

...a na té další soubor obrázku.

Gravatar

Vybraný obrázek ja nahrán do jednoduchého editoru, ve kterém na základě náhledů vyberete část obrázku, kterou chcete použít. Máte-li vybráno, klikněte na Crop and Finish.

Gravatar

Na další stránce je potřeba obrázek zařadit do správné kategorie:

  • G = obrázek lze zobrazit na všech webových stránkách.
  • PG = obrázek obsahuje neslušná gesta, nadávky, mírné násilí nebo provokativně oblečené osoby
  • R = obrázek obsahuje vulgární nadávky, násilí, nahotu či drogy
  • X = obrázek obsahuje brutální násilí nabo tvrdé porno

Gravatar

Na další stránce můžete zvolit, zda obrázek použít pro některou z definovaných e-mailových adres, či zda jej zatím k žádné nepřiřadit.

Gravatar

Gravatar

Po zvolení činnosti proběhne přesměrování na stránku správy avatarů, na které můžete nadále jednotlivé e-maily a avatary různě upravovat.

Gravatar

A to je vlastně celé, dále už je jen na vás, zda a jak prozkoumáte další možnosti této služby a jestli třeba budete mít chuť vyplnit si svůj profil - z hlediska vytvoření vašeho gravatara to není nutné... :-)

Gravatar

Komentáře (0)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.