Čeština pro WARP6

Napsáno 08.01.2012 pro YOOtheme šablony a označeno jako WARP6, YOOtheme

tedy vlastně pro YOOtheme šablony

WARP6

Přiznám se bez mučení, jsem v podstatě hrozně líný tvor! A tak jsem si řekl, že práci s tvorbou češtin pro šablony postavené na frameworku WARP6 přenesu na uživatele těchto šablon - prostě vám prozradím, jak takovou češtinu udělat - nebojte se, nic to není, stačí elementární znalost práce se soubory.

Joomla! 2.5 Beta

Napsáno 28.12.2011 pro Joomla! a označeno jako Joomla

a co nového přináší

Joomla!

Možná jste již zaregistrovali, že vyšla nová verze Joomla! a to dlouho očekávaná LTS verze 2.5 - pokud jste ji ještě nezaregistrovali, doporučuji Bártí článek na Joomlaportálu. Nová Joomla! je zatím jen ve verzi Beta, kterou není rozumné používat na ostrých stránkách, neb má sloužit pouze k testování, ale je rozhodně zajímavou předzvěstí toho, co nás čeká a čím se stabilní verze budou lišit od posledních STS verzí.

E-maily komentářů v ZOO

Napsáno 28.12.2011 pro Joomla! a označeno jako YOOtheme, ZOO

a jak je přeložit do češtiny

YOOtheme ZOO

Možná někteří používáte komponentu ZOO a v ní její integrované komentáře položek. Pokud pak máte zapnuté zasílání upozornění na nové příspěvky v tématu, zřejmě vám chodí e-mail, jehož značná část je v angličtině. Potíž je v tom, že texty v souborech, z nichž je načítán text e-mailů, jsou zapsány tzv. "natvrdo" a nelze je tedy přeložit pomocí standardního jazykového souboru.

Když schází pole pro příponu třídy modulu

Napsáno 27.12.2011 pro Joomla! a označeno jako Joomla

tak se musí doplnit.

Joomla!

Nestává se to často, ale přeci jen můžete příležitostně narazit na modul, který neumožňuje ve svých parametrech nastavit Příponu třídy modulu a tím stylování modulu a to prostě proto, že potřebné pole chybí. Například mě se to zrovna nedávno stalo u dvou modulů z příslušenství JomSocial. V takovém případě ovšem není důvod zoufat, náprava je velmi snadná.

Jak přepsat výstup

Napsáno 29.09.2011 pro Joomla! a označeno jako HTML, Joomla

čili how to override the output

HTML

Už jste se setkali s termínem override the output, čili přepsat výstup? Nevíte, oč jde? Asi takhle, máte třeba rozšíření - komponentu, modul, u kterého potřebujete upravit výstupní kód, zobrazený na stránce a máte obavu, že pokud ho upravíte přímo v komponentě, zapomenete, co jste upravovali a při nejbližší aktualizaci dotčeného rozšíření o změny přijdete.